לקוחות ממליצים

צפה בכל תמונות הפרוייקטים והממליצים שלנו
צפה בגלריית התמונות שלנו

  • יוכי דהן, חדרה: נסעתי כבר פעמיים, פעם עבורי ופעם עבור ביתי. אני ממליצה לכולם. היחס של המכון מדהים גם בארץ וגם בסין.
  • גיא וודקה, מסעדת הסושייה: קנינו הכל למסעדה שלי. שירות מצוייין בארץ ובסין. חסכתי כ-300,000 ש"ח.
  • טל לוי, מושב בית אלעזרי: אנו מרוצים מאוד. שירות מעולה בארץ ובסין, הקניינית בסין הייתה מדהימה, והפולואפ בארץ היה נהדר.
  • אירה קופל, יישוב אירוס: רוב המוצרים בבית שלנו נקנו עם המכון לידידות סין ואני מאוד מרוצה. החוויה שלנו מוצלחת וטובה מאוד.
  • נועם עמית, מעלה שומרון: נסענו לפני כשנתיים וחצי. המוצרים מעולים וכמובן שהמחירים שרכשנו היו כ-50% ממה שבארץ.
  • נתן אברמוב, באר יעקב: אני מגיע מתחום הבנייה, והכל היה לשביעות רצוני. השירות היה מצוין, מעל ומעבר למה שצפינו.
  • איציק דוסטר, תל אביב אני מאוד מאוד מרוצה מהמכון לידידות סין - גם מהמוצרים וגם מהשירות.
  • בן קפון, עין הים, חדרה: כבר הפניתי חברים שלי שנסעו גם הם עם המכון לידידות סין. מבחינת אמינות, הרגשתי בטוח עם הכסף שלי, וזה היה לי חשוב.
  • ניסים כליפא, קצרין: הליווי והשרות מצויינים וחסכנו כ-40% מעלות הרכש. רכשנו הכל לצימרים ולבית שלי. אחרי שנה וחצי מאז שחזרנו, אני יכול לומר שהמוצרים מצויינים.
  • אדריכל, אליחי סימנהויז: רכשתי הכל, ממש הכל, לבית שלי. ומנסיוני, אין תחליף לנסיעה לסין עם חברה טובה ואמינה.
צפה בכל תמונות הפרוייקטים והממליצים שלנו
צפה בגלריית התמונות שלנו

בלוג

איך להצליח ברכש לבית בסין
שמי אריאל בריסקין ואני מנהל את תחום רכש תכולת בית וחומרי גמר, במכון לידידות סין. אני גר בעיר פושאן שבסין ומנהל את כל התהליך של הרכש: אני מנהל את הקניינים שלנו שמלווים לקוחות, את אנשי בקרת האיכות ואת מנהלת המשרד.
אני פוגש מידי חודש לקוחות רבים המגיעים אלינו לרכש, ולאחר שצחי ביקש ממני לכתוב מאמר לבלוג, חשבתי שהמאמר הראשון שאכתוב יהיה הדגשים להצלחה ברכש בסין.

 לפני כן, הנה תמונה שלי עם צוות הקניינים שלי:
 צוות המכון לידידות סין בפושאן

 והנה תמונה בה תוכלו לראות אותי (חולצה שחורה) עם לקוחות בחנות ריצוף:
 אריאל בריסקין עם לקוחות

אז ניגש לעבודה...

הקדמה
ראשית, חשוב לציין שאין דרך נכונה אחת כדי להצליח ברכש, כיוון  שהלקוחות שונים זה מזה באופי, צורך, תקציב, ידע בתחום הבניה ועוד. בדיוק כמו שהלקוחות שונים אחד מהשני כך גם הספקים הסיניים שונים אחד מהשני. כל לקוח שמגיע לסין נפגש עם מאות אנשי מכירות אנשי מכירות של הספקים השונים. בפושאן ובגואנגז'ואו יש עשרות אלפי ספקים שונים, ולכן השוני בין הספקים השונים הוא רב. יחד עם זאת, ולמרות ההקדמה, לאחר ליווי של לקוחות רבים, הנה כמה דגשים כללים שיעזרו לכם לחסוך זמן וכסף.

החלטיות - יכולת לקבל החלטות מושכלות
החלטיות איננה לקנות מהספק הראשון שפוגשים. כפי שציינתי לעיל יש בפושאן עשרות אלפי ספקים ואין סיכוי שתראו את כולם. לכן צריך להבין שלאחר שירדתם לפרטים מול מספר ספקים, הגיע הזמן להחליט. בדרך כלל מספיק לנהל משא ומתן מול 3-8 ספקים בכל תחום. בסיכומו של דבר, המוצרים יתחילו לחזור על עצמם, המחירים והאיכויות יהיו מאוד דומים, והמגוון העצום יגרום לכם לבזבז זמן. הרבה זמן. אני ממליץ על המספרים הבאים: ריצוף: 4-5 ספקים סניטריה: 3-4 ספקים נגרות אישית ומטבחים: 2-3 ספקים אלומיניום: 3 2 ספקים דלתות\מסגרות: 2-3 ספקים ריהוט ותאורה: 8-10 ספקים כמות החנויות בסין היא אינסופית לתהליך הרכש יכול להמשך בלי סוף. צריך לזהות את הספק ממנו אתם מרוצים (איכות, מחיר) ולסגור. זו גם הדרך הטובה ביותר להיות מרוצה בסופו של דבר. אם חושבים כל הזמן שאולי במקום הבא יהיה זול יותר, יפה יותר וכוד, כנראה שלא תהיו מרוצים גם בסופו של דבר...

תכנון לו"ז
חשוב להגדיר מטרות לכל יום. על התכנון הזה אני אחראי, אך מאוד חשוב שהלקוחות משתפים פעולה ומבינים את החשיבות של השגת המטרות של הרכש: לקנות מה שצריך, בזמן הנתון ובתקציב הנתון. כמובן שתמיד יש שינויים, אבל הבסיס חייב להיות. צריך לתכנן את הלו"ז כך שמתחילים ברכש של הדברים החשובים ביותר והיקרים ביותר (הריצוף, הנגרות האישית, המטבח והאלומיניום), תוך בחינה גיאוגרפית של מיקום הספקים השונים, על מנת להימנע מנסיעות מיותרות. סין גדולה... נסיעות יכולות לקחת יותר משעה בתוך פושאן עצמה. בנוסף, ישנם ספקים שמציעים פתרונות רבים, למשל ספק דלתות שמציע גם פתרונות פרזול וגדרות. כדאי לוודא שבדקתם כל מה שניתן לרכוש מאותו ספק על פי רשימת הקניות שלכם. כך לא מבזבזים זמן מיותר על מנת לחזור אליו ולהתחיל במשא ומתן, וכמובן שרכש גדול יותר מספק אחד מאפשר קבלת הנחה גדולה יותר.
 קונים בסין שולחןמעץ

בחירת ספקים
אני ממליץ ללקוחות שלי לעבוד עם ספקים שאנו מכירים ושבחנו לאורך זמן ויש לנו לקוחות רבים שרכשו מהם ומרוצים. אם ניתן עוד בארץ לשוחח עם לקוחות שקנו ולקבל מהם המלצות על ספק ספציפי, זה בהחלט יכול לעזור. בפושאן יש הרבה מאד ספקים גרועים, בעלי מוצרים לא איכותיים או שירות לא איכותי הגורמים לעבודה איתם להיות בעייתית מאוד. בדיוק כמו בארץ...  ספק גרוע יאחר, יריב איתנו בכל מקרה שהמוצר שסיפק לא עמד בבקרת האיכות שלנו, ואף עשוי לעכב את המשלוח כולו. אולם תצוגה יקר ומרשים לא בהכרח מעיד על טיב הספק ואיכותו. הנקודה החשובה היא להסתמך על הניסיון שלנו ולבדוק את איכות המוצר, להתרשם מהגימור והעבודה. מניסיוני, למדתי את כלל האצבע הבא: כאשר פוגשים ספק חדש, הדרך הכי טובה היא לשאול: האם אפשר לנסוע עכשיו לביקור במפעל? במידה והספק עונה כן ללא היסוס ומוכן ללכת אתכם באותו הרגע, כנראה שספק הוא המפעל או לפחות עובד עם המפעל באופן קבוע.

תיעוד: צילום ורישום
חשוב מאוד לעבוד מסודר. להגיע לסין עם רשימה קניות מסודרת הכוללת כתבי כמויות (לרבות מחיר בארץ) וסרטוטים. כדאי שכל החומר יהיה מודפס ובדיסק און קי, ולא בדוא"ל כיוון שבסין גוגל ופייסבוק חסומים. במהלך הרכש: אצל כל ספק מומלץ לצלם, לרשום מחיר ולקחת כרטיס ביקור. רישום מסודר יחסוך לכם זמן ומאמץ כשתתקרבו לסגירת הרכש. תיעוד טוב מקל עלינו להשוות ולחפש מוצרים בהמשך. כך למשל במקום לבזבז זמן בהסבר לספק מה אתם צריכים, פשוט מראים לו תמונה ושואלים אם יש משהו דומה.
 לקוחה בעת קניות

מיקוח וסגירת הזמנה
אין בסין נוסחה קבועה למיקוח ואין "הנחה קבועה" שניתן לקבל מספקים. פגשתי לקוחות שחשבו שמכל ספק ניתן להוציא לפחות 30% הנחה, וזה ממש לא נכון. בדרך כלל על כל מוצר כתוב מחיר. צריך להתעלם מהמחיר הזה.
המחיר ה"אמיתי" הוא המחיר הראשון שהמוכר ייתן לכם ועליו מתמקחים (ההבדל בין מחיר נקוב למחיר שניתן לכם יכול להיות חצי או אפילו רבע...).

שיעור ההנחה שניתן לקבל תלוי במספר גורמים:
סוג המוצר:
מוצר לא ייחודי כמו ריצוף, נמצא בתחרות גדולה בין הרבה ספקים. לכן המחיר הראשוני שתקבלו הוא תחרותי, וההנחות קטנות.
מצב המוצר אצל הספק:
מה יש לספק (תקוע?) במלאי, מה הוא צריך להזמין במיוחד.
ייחודיות המוצר: עיצוב איכות, כמה מוצרים דומים/זהים יש לספקים אחרים וכד'.
כמות
: היקף כספי של ההזמנה.
אופי הספק
: ישנם ספקים שמתמחרים גבוה או נמוך כאסטרטגיה. כלומר, כאלו שלוקחים מרווח להנחה של 5%-10% בלבד, כי אינם רוצים להבריח לקוח עם מחיר ראשוני יקר. ולהיפך, ספקים שנותנים מחיר ראשוני גבוה, כדי לנסות להרוויח יותר וגם לאפשר לעצמם לתת הנחות גדולות יותר.

לסיכום: יש ספקים שלא יתנו הנחה כלל ויש ספקים שניתן להוציא מהם 50% מהמחיר המקורי.
עם זאת להלן ממוצע ההנחות שסביר לצפות לו:
ריצוף: 5-10% סניטריה: 5-15% נגרות אישית ומטבחים: 10-15% דלתות/מסגרות: 10-15% אלומיניום: 5-10% תאורה: לעיתים עד 30%-40% ריהוט: ניתן להגיע עד 40-50% יש לזכור שגם בתאורה וריהוט זה המקסימום שניתן להגיע אליו.

כפי שהסברתי מקודם, בדרך כלל על כל מוצר כתוב מחיר. צריך להתעלם מהמחיר הזה. המחיר ה"אמיתי" הוא המחיר הראשוני שהמוכר ייתן לכם ושיעור ההנחה אותו ציינתי מדבר על הנחה ממחיר זה ולא מהמחיר הכתוב (ההבדל בין "מחיר כתוב על מוצר" ל"מחיר האמיתי" יכול להיות חצי או אפילו רבע...).

אופן המיקוח והמשא ומתן
הסינים הם סוחרים ממולחים וכבר ראו לא מעט לקוות זרים בכלל וישראלים בפרט. לכן צפוי להניח שלא תפתיעו אותם בדברים שתעשו או תגידו. לפיכך, טריקים כמו לקום וללכת חייבים להיות מתוזמנים היטב ולהתבצע אחרי שבאמת הראיתם נכונות אמיתית לסגור ולקנות. כלומר, בשלב שהמוכר חושב ששווה לו להתאמץ ואתם תקנו. הסינים מאד אוהבים לדבר ולהתיש את הקונה במשא ומתן.
אני ממליץ ללקוחות שלי להחליט מראש מה המקסימום שהם מוכנים לשלם על המוצר, ומהמחיר הזה להוריד 20-30%. במהלך המשא ומתן כדאי להיות אסרטיבי, אך קר רוח ומנומס (קצת הומור גם יכול לעזור).
צעקות, כעס והיסטריה יתפרשו כחולשה ולא יעזרו להשיג מחיר יותר טוב. על מנת לסגור ולזרז את המיקוח ניתן להגיד "אם את עכשיו נותנת לי מחיר X – אני משאיר לך פיקדון וסוגר הזמנה, אם לא אני הולך".

ודבר לסיום, מזומן הוא כלי טוב לקבלת הנחות. לכן מומלץ בעת המשא ומתן לומר לספק שאם הוא יתן לך את המחיר, תשלם במקום מקדמה ובמזומן. בדרך זו ניתן גם לקבל הנחה נוספת, וגם להקטין את גדול המקדה שהספק היה מבקש אם התשלום היה בהעברה לבנק שלו.

סיכום
בכתבה הזו ניסיתי לתאר לקונים פוטנציאליים הנוסעים לרכש בסין, את הנקודות המרכזיות להצלחה ברכש. אני מקווה שהצלחתי.

ניתן לשלוח אלי שאלות למייל: ariel@ysin-build.co.il אני נמצא תמיד בסין, אז טלפונית קשה יותר להשיג אותי.

מקווה שנתראה בסין...

אריאל בריסקין  כל הפוסטים בבלוג
  מדוע כדאי לנסוע לרכש לבית בסין
אנו נפגשים עם משפחות רבות שבונות את ביתן. מידי חודש אנו משוחחים עם עשרות זוגות שמטרתם לבנות את הבית היפה והאיכותי ביותר שיוכלו להרשות לעצמם במסגרת התקציב העומד לרשותם. המשך קריאה
  איך להצליח ברכש לבית בסין
שמי אריאל בריסקין ואני מנהל את תחום רכש תכולת בית וחומרי גמר, במכון לידידות סין. אני גר בעיר פושאן שבסין ומנהל את כל התהליך של הרכש: אני מנהל את הקניינים שלנו שמלווים לקוחות, את אנשי בקרת האיכות ואת מנהלת המשרד. אני פוגש מידי חודש לקוחות רבים המגיעים אלינו לרכש, ולאחר שצחי ביקש ממני לכתוב מאמר לבלוג, חשבתי שהמאמר הראשון שאכתוב יהיה הדגשים להצלחה ברכש בסין.
המשך קריאה
  תהליך יבוא אישי מסין
מאמר זה נועד לסכם בצורה פשוטה את התהליך ליבוא אישי מסין, ולתת מסגרת זמנים לביצוע ההזמנות והנסיעה לסין המשך קריאה
  חישוב החיסכון ביבוא אישי מסין
מאמר זה נועד לתאר את הדרך לחישוב שיעור החיסכון ביבוא אישי לבית מסין המשך קריאה