לקוחות ממליצים

צפה בכל תמונות הפרוייקטים והממליצים שלנו
צפה בגלריית התמונות שלנו

  • יוכי דהן, חדרה: נסעתי כבר פעמיים, פעם עבורי ופעם עבור ביתי. אני ממליצה לכולם. היחס של המכון מדהים גם בארץ וגם בסין.
  • גיא וודקה, מסעדת הסושייה: קנינו הכל למסעדה שלי. שירות מצוייין בארץ ובסין. חסכתי כ-300,000 ש"ח.
  • טל לוי, מושב בית אלעזרי: אנו מרוצים מאוד. שירות מעולה בארץ ובסין, הקניינית בסין הייתה מדהימה, והפולואפ בארץ היה נהדר.
  • אירה קופל, יישוב אירוס: רוב המוצרים בבית שלנו נקנו עם המכון לידידות סין ואני מאוד מרוצה. החוויה שלנו מוצלחת וטובה מאוד.
  • נועם עמית, מעלה שומרון: נסענו לפני כשנתיים וחצי. המוצרים מעולים וכמובן שהמחירים שרכשנו היו כ-50% ממה שבארץ.
  • נתן אברמוב, באר יעקב: אני מגיע מתחום הבנייה, והכל היה לשביעות רצוני. השירות היה מצוין, מעל ומעבר למה שצפינו.
  • איציק דוסטר, תל אביב אני מאוד מאוד מרוצה מהמכון לידידות סין - גם מהמוצרים וגם מהשירות.
  • בן קפון, עין הים, חדרה: כבר הפניתי חברים שלי שנסעו גם הם עם המכון לידידות סין. מבחינת אמינות, הרגשתי בטוח עם הכסף שלי, וזה היה לי חשוב.
  • ניסים כליפא, קצרין: הליווי והשרות מצויינים וחסכנו כ-40% מעלות הרכש. רכשנו הכל לצימרים ולבית שלי. אחרי שנה וחצי מאז שחזרנו, אני יכול לומר שהמוצרים מצויינים.
  • אדריכל, אליחי סימנהויז: רכשתי הכל, ממש הכל, לבית שלי. ומנסיוני, אין תחליף לנסיעה לסין עם חברה טובה ואמינה.
צפה בכל תמונות הפרוייקטים והממליצים שלנו
צפה בגלריית התמונות שלנו

בלוג

מדוע כדאי לנסוע לרכש לבית בסין
אנו נפגשים עם משפחות רבות שבונות את ביתן. מידי חודש אנו משוחחים עם עשרות זוגות שמטרתם לבנות את הבית היפה והאיכותי ביותר שיוכלו להרשות לעצמם במסגרת התקציב העומד לרשותם.

המרכיב המרכזי ביכולת לשפר את היופי והאיכות במסגרת התקציב, הינו חיסכון בעלויות השונות. הדרך היחידה לחסוך בעלויות הבניה היא על ידי רכש בסין.

היתרונות בנסיעה לסין הינם:

א. חיסכון ושדרוג המוצרים:
המוצרים בסין זולים מעלותם בארץ, גם לאחר הוספת כל העלויות הנלוות (שילוח, מכס וכד'). על שיעור החיסכון אכתוב בפוסט נפרד שיוקדש לנושא זה. החיסכון מאפשר ללקוחות לקנות פריטים באיכות טובה הרבה יותר מאשר היו קונים בארץ. במילים אחרות, למרות היכולת לחסוך יותר, מעדיפים לקוחות רבים לחסוך פחות, אך לשדרג את איכות המוצרים.
ב. תיחום הרכש לתקופה קצרה:
 רכישת מוצרים לבית שלם הינו תהליך שגוזל זמן רב מאוד. נסיעה לסין מאפשר לרכוש תכולה וחומרי גמר לבית שלם תוך שבוע אחד בלבד.
ג. מגוון: 
סין מציעה מגוון עצום של מוצרים ועיצובם, שלא כולם ניתן להשיג בארץ.


קניון הלובר בפושאן - המרכז היוקרתי לרכש ריהוט

נשאלת אם כן השאלה, מדוע לא כל הלקוחות שבונים בית בוחרים לנסוע לסין?
מניסיוננו ממפגשים עם לקוחות הסיבות המרכזיות הן:
א. רכש בסין אינו רכש בארץ, והלקוחות חוששים מהלא נודע.
ב. סין נחשבת כארץ של מוצרים באיכות נמוכה.
ג. לקוחות חוששים מאבדן הכסף שלהם על ידי אחד הספקים או החברה המלווה.
ד. לקוחות ששמעו על קונים אחרים שקיבלו מוצרים לא תקינים ונותרו ללא מענה.
ה. לקוחות שסבורים שאין חסכון ברכש בסין, למרות שניתן לקבל ולבחון את העלויות באופן אובייקטיבי.
בהמשך נדון בסיבות הללו.

רכש בסין אינו רכש בארץ, וקונים חוששים מהלא נודע
אין ספק שפשוט יותר לקנות מספק בישראל ולא לנסוע עד לסין. עם זאת, הנסיעה לסין פשוטה וקלה. החברה המלווה דואגת לתיאום הנסיעה, האיסוף משדה התעופה והמלון. הליווי מבוצע על ידי צוות סיני וישראלי, כך שבכל עת, הקונה נמצא עם מלווה ישראלי שיכול לסייע לו בכל דבר.

סין נחשבת כארץ של מוצרים באיכות נמוכה
למעשה סין איננה ארץ של מוצרים איכותיים או לא איכותיים. סין היא ארץ ייצור ובה מוצרים בכל הרמות. לכל מחיר יש את הרמה והאיכות שלו. קל יהיה אם נזכור שיצרניות תעופה כמו Airbus מייצרות בסין, יצרניות רכבים כמו General motors, Volkswagen  מייצרות בסין. סין מייצרת לוויינים, iPhone ומוצרים איכותיים רבים אחרים. למעשה, הדרך לרכוש מוצר איכותי תלויה בקונה. בחירה בספק איכותי, והבנה שלא כדאי לקנות את המוצר הזול ביותר, מובילה לרכש איכותי.


הבית של משפ' גרינבאום, הרצליה פיתוח. הכל נרכש בסין.

קונים חוששים מאבדן הכסף שלהם על ידי אחד הספקים או החברה המלווה
הפתרון לחשש זה טמון בחברה המלווה. יש לוודא שלחברה המלווה בסיס בישראל (קיימת חברה, משרדים וכד'), וכי ההסכם נעשה מול החברה בישראל ולא חברה בסין או הונג קונג. בנוסף, להגנה מיטבית על הכסף שהועבר לסין, ניתן לקבל ערבות בנקאית מהחברה המלווה. כך ניתן להגיע למצב בו אין כל סיכון כספי ברכש בסין.

קונים ששמעו על קונים אחרים שקיבלו מוצרים לא תקינים, ונותרו ללא מענה
זוהי תופעה מאוד ישראלית... בוני בתים שעומדים להשקיע מאות אלפי שקלים ברכישת חומרי גמר לבית שלהם, בוחרים מלווה לא מקצועי שילווה את הרכש שלהם בסין. בדרך כלל המלווה הוא 'חבר של חבר' שאכן עובד בסין אבל בתחום אחר, או 'חברה מלווה' של אדם אחד, שלא מסוגל לנהל תהליך רכש מלא של ליווי, רכש ותשלומים, בקרת איכות ולוגיסטיקה לישראל. מניסיוני מרבית התקלות והאכזבות נובעות מבחירת מלווה לא מקצועי, וללא בסיס מקצועי וכלכלי לתמוך בתהליך הרכש. קונים מאוכזבים אלו 'מוציאים שם רע' לרכש מסין, שהסינים לא בסדר, שהאיכות לא טובה, שיש בעיות.... אך למעשה האשמה היא בבחירתם במלווה הלא נכון.

בית משפ' ביטון. הכל נרכש בסין.

חברות מלוות איכותיות מציעות שירות לקוחות בארץ ובסין, כך שהלקוח לא צריך "לרדוף" אחרי הספקים. בישראל קשה מאוד להתמודד מול ספקי חומרי בניה, קל וחומר בסין. וזה בדיוק התפקיד של החברה המלווה. כל מוצר שנרכש עובר תהליך בקרת איכות קפדני, ותמונות של תהליך הבדיקה נשלחות ללקוח. בנוסף, החברה המלווה מעניקה אחריות (ובעיקר, עומדת מאחורי האחריות שלה) שהמוצרים שהוזמנו יגיעו בהתאם להזמנה, וכמובן שיהיו תקינים ושלמים. בנוסף, 'ספק טוב' משמעו לא רק ספק שהמוצרים שלו טובים, אלא גם ספק שבמקרה של תקלה (ותמיד יש תקלות) נותן שירות איכותי וטוב. מידע זה נמצא רק אצל חברות מלוות עם ניסיון רב. לכן מומלץ להתייעץ עם המלווה שלכם לגבי ניסיונו מול ספקים שונים. רק בדרך זו ניתן להבטיח שבמקרה של תקלה, הספק ייקח אחריות ויתקן את התקלה.

קונים שסבורים שאין חסכון ברכש בסין, למרות שניתן לקבל ולבחון את העלויות באופן אובייקטיבי
בעת בניית בית אנו רוכשים עשרות פריטים שונים (ריצוף, ריהוט, דלתות פנים, דלתות חוץ, תאורה ועוד). על מנת לבצע השוואת מחירים נכונה, צריך להבין היטב בכל תחום ותחום. יש להשוות בין ריצוף זהה (גודל ואיכות) על מנת לדעת מה מחירו המדויק בארץ ובסין. על מנת להעריך את מידת החיסכון בין קנייה בארץ ובסין, יש להשוות בין פריטים זהים או דומים. חברות מלוות מקצועיות יודעות לבצע את ההשוואה. אנשי הצוות המקצועיים שלהן מכירים את הספקים הישראלים ואת המוצרים שלהם ויודעים להשוות בין מוצרים דומים בארץ ובסין. בנוסף, כדאי לזכור שהחיסכון ברכש מסין אינו נובע רק מכך שבסין המחירים זולים יותר. סיבה נוספת היא שהקנייה מתבצעת ישירות מה"מקור". כלומר, ללא תשלום לכל שרשרת האספקה – יבואן, סיטונאי, חנות. הדרך הקלה ביותר לדעת אם וכמה חוסכים היא פשוטה: לשוחח עם קונים שביצעו רכש מסודר בסין. כלומר, הכינו רשימות קנייה מסודרת שהוכנה על ידי איש מקצוע. הם ידעו לומר בדיוק כמה כל מוצר עולה בישראל וכמה עלה להם בסין. מניסיוני החיסכון עומד על 30%-50%, כאשר לקוחות שדיווחו על 30% חיסכון אמרו שהם שידרגו את המפרטים, ואלמלא שדרגו היו חוסכים 40% ויותר.
 

מסעדת הסושייה - המנהל גיא וודקה: "חסכתי 300,000 ש"ח".

האם מי שקונה בסין מרוצה?
המסע לסין הוא מסע רכש. מי שיודע מה הוא רוצה לקנות, ובוחר בחברה מלווה טובה שמציעה לו ליווי מקצועי ושירות איכותי, יהנה ממסע מהנה, מחיסכון גדול ומבית משודרג ויפה.
אני יכול להעיד רק על הלקוחות שלנו, כפי שתראו בסרטון הבא:
 

סוף דבר
היכרות עם מאות רבות של זוגות שבונים את ביתם, הביאה אותי להכיר את הסיבות בעטיין בוחרים זוגות לבצע את הרכש בסין, ולהבין מהם החששות שלהם מביצוע רכש בסין. כפי שניסיתי לתאר בכתבה זו, הכנה טובה ומקצועית של רשימת הקניות ובחירה בחברה מלווה מקצועית, יובילו בהכרח לרכש בסין, המאפשר קבלת מוצרים טובים ואיכותיים יותר במסגרת תקציב הבנייה. זו הדרך היחידה כיום לבוני בתים, להשיג את בית חלומותם במחיר סביר.כל הפוסטים בבלוג
  מדוע כדאי לנסוע לרכש לבית בסין
אנו נפגשים עם משפחות רבות שבונות את ביתן. מידי חודש אנו משוחחים עם עשרות זוגות שמטרתם לבנות את הבית היפה והאיכותי ביותר שיוכלו להרשות לעצמם במסגרת התקציב העומד לרשותם. המשך קריאה
  איך להצליח ברכש לבית בסין
שמי אריאל בריסקין ואני מנהל את תחום רכש תכולת בית וחומרי גמר, במכון לידידות סין. אני גר בעיר פושאן שבסין ומנהל את כל התהליך של הרכש: אני מנהל את הקניינים שלנו שמלווים לקוחות, את אנשי בקרת האיכות ואת מנהלת המשרד. אני פוגש מידי חודש לקוחות רבים המגיעים אלינו לרכש, ולאחר שצחי ביקש ממני לכתוב מאמר לבלוג, חשבתי שהמאמר הראשון שאכתוב יהיה הדגשים להצלחה ברכש בסין.
המשך קריאה
  תהליך יבוא אישי מסין
מאמר זה נועד לסכם בצורה פשוטה את התהליך ליבוא אישי מסין, ולתת מסגרת זמנים לביצוע ההזמנות והנסיעה לסין המשך קריאה
  חישוב החיסכון ביבוא אישי מסין
מאמר זה נועד לתאר את הדרך לחישוב שיעור החיסכון ביבוא אישי לבית מסין המשך קריאה